جراح عروق

جراح عروق

جراح عروق پزشکی هست که برای درمان بیماری‌های سیستم عروقی آموزش دیده و فوق تخصص این رشته می‌باشد.

سیستم عروقی بدن شامل شریان‌هایی است که خون غنی از اکسیژن را حمل می‌کنند و سیاهرگ‌هایی که خون را به قلب برمی‌گردانند هستند. بدون جریان خون روان، بدن شما نمی‌تواند کار کند. شرایطی مانند سخت شدن رگ‌ها می‌تواند باعث ایجاد «تنگی» در سیستم گردش خون شما شود و جریان خون را به هر قسمت از بدن مسدود کند.

جراح عروق اطمینان حاصل می‌کند که بیماران مبتلا به مشکلات عروقی درباره بیماری خود آگاهی دارند. به طور خلاصه، جراحان عروق جراحی انجام می‌دهند، اما بسیاری از بیمارانی را که نیازی به جراحی ندارند، ویزیت و درمان می‌کنند. بسیاری از مشکلات عروقی را می‌توان با دارو یا ورزش درمان کرد. به طور مثال جراحان عروق سعی دارند تا مواردی مانند واریس را بدون جراحی و با روش‌های کم تهاجمی‌تر مانند اسکلروتراپی و لیزر واریس درمان کنند.

جراح عروق قادر به انجام هر نوع عملی است. برخی از متخصصان در یک یا دو نوع مداخله عروقی تخصص دارند، بنابراین بیماران آنها تمایل به دریافت آن درمان‌ها دارند.

به طور کلی جراحان عروق در همه زمینه ها آموزش دیده اند: جراحی باز، پیچیده و همچنین در روش‌ های کم تهاجمی و اندو واسکولار.

اصولا بیماران به یکی از روش‌ های فوق جهت درمان بیماری‌های عروقی نیاز دارند، در حالی که بسیاری از بیماران نیازی به جراحی ندارند. تشخیص این که بیماری نیاز به جراحی دارد یا می‌تواند توسط روش‌های غیر‌ جراحی درمان شود بر عهده جراح عروق می‌باشد. بیماران می توانند مطمئن باشند که بهترین درمان را برای نیاز خاص خود دریافت خواهند کرد.

 

جراح عروق

 

جراح عروق چه بیماری‌ هایی را تشخیص و درمان می‌کند؟

جراحان عروق طیف گسترده ای از شرایطی را که بر رگ های خونی شما تأثیر می‌گذارد، مدیریت می‌کنند، از جمله:

 

علاوه بر این بیماری‌ها سایر بیماری‌های مرتبط با عروق نیز توسط جراح عروق درمان می‌شود.

 

جراح عروق برای تشخیص بیماری از چه آزمایش هایی استفاده می‌کند؟

جراحان عروق و تیم‌های آنها مشکلات عروقی را با استفاده از آزمایش های مختلف تشخیص می دهند. این موارد شامل:

و سایر موارد تشخیصی می‌باشد.

 

سونوگرافی داپلر عروقی - جراح عروق

 

چه زمانی باید به جراح عروق مراجعه کنیم؟

اگر شرایطی دارید که مانع از عملکرد عروق خونی شما می‌شود، باید به جراح عروق مراجعه کنید.

رگ های خونی سالم باعث می‌شود خون در سراسر بدن به تمام اندام های شما حرکت کند. آسیب به یک یا چند رگ خونی می‌تواند کل بدن شما را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل است که جراحان عروق نقش مهمی در یافتن مشکل و رفع مشکل دارند.

اگر مشکلات عروقی دارید که نیاز به مراقبت های تخصصی دارید، لازم است که به جراح عروق مراجعه کنید.

ممکن است به طور غیرمنتظره ای مانند یک اورژانس پزشکی به جراح عروق نیاز داشته باشید. شنیدن کلمه “جراح” ممکن است باعث ترس شود. بسیاری از مردم تا زمانی که به جراح عروق نیاز نداشته باشند نمی‌دانند جراح عروق چه کسی هست؟

جراحان عروق بیشتر از جراحی، درمان‌های غیر‌ جراحی انجام می‌دهند. متخصصان عروق بسیاری از مسائل را با داروهای تجویزی، تغییر شیوه زندگی و روش های کم تهاجمی درمان می‌کنند. همچنین اگر به جراحی نیاز دارید، می‌توانید با خیال راحت به جراحان عروق مراجعه کنید.

 

کلینیک واریس دکتر موحدین

یکی از حیطه‌هایی که جراحان عروق تبحر بسیاری در آن دارند، درمان واریس می‌باشد. بهتر است که عروق واریسی توسط جراحان عروق مورد معالجه قرار بگیرد زیرا جراحان عروق علم و تجربه زیادی در آناتومی عروق دارند و همچنین آنها در انجام روش‌های جراحی واریس و لیزر واریس تبحر بیشتری نسبت به سایر پزشکان دارند.

ما در کلینیک واریس دکتر موحدین با حضور اساتید برجسته جراحی عروق در خدمت بیماران هستیم.

 

تیم درمان کلینیک واریس

 

جهت تعیین نوبت ویزیت و مشاوره مشکلات عروقی با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

۰۲۱-۲۵۹۱۷۸۷۸

۰۹۳۹۶۱۵۲۵۴۵

5/5 - (17 امتیاز)